Aquafilter vandens filtrai facebook'e My status

Vaikų darželyje baimė dėl geriamojo vandens

2008 m. Spalio 02 d.

Sostinės darželio-mokyklos „Vaivorykštė“ administracija atsisako populiaraus geriamojo vandens „Žalia giria“. Darželio vadovai ir auklėtinių tėvai įtaria, kad būtent nuo šio vandens netikėtai sunegalavo iškart keli vaikai. Tėvai tvirtina, kad jų įtarimus patvirtino ir specialistai.

Priekaištų „Žalios girios“ tiekėjams prieš kelerius metus turėjo ir viena Vilniaus bendrovė, kai blogai pasijuto iškart šeši jos darbuotojai. Tuo tarpu tiekėjai tvirtina neturį čia ką komentuoti, nes esą visi šie įtarimai - nesąmonė.

 

Tyrimai nenudžiugino

Vieno iš darželio-mokyklos auklėtinių globėjas „Respublikai“ pasakojo, kad vaikas prastai pasijuto prieš kelias savaites. Netrukus globėjas sužinojo, kad tokiais pat negalavimais - pilvo skausmais, silpnumu, pykinimu - skundžiasi dar keli „Vaivorykštės“ auklėtiniai.

Iš pradžių suaugusieji manė, kad negalavimų priežastis - darželio maistas. Bet vėliau sužinojo, jog maistą valgė daug vaikų, tačiau prastai pasijuto tik keli. Jie savo tėvams pasisakė gėrę įstaigos perkamo geriamojo vandens „Žalia giria“.

Jį tiekianti sostinės bendrovė „Gelsva“ savo interneto svetainėje iki šiol skelbia „akciją mokykloms ir darželiams“. „Pirkite 19 litrų butelį ir vandenį - pompą gausite nemokamai“, - raginama skelbime.

Suaugusieji neskubėjo kelti triukšmo ir panikuoti. Minėtasis globėjas pasakojo paėmęs vandens mėginį ir pateikęs jį Nacionalinės visuomenės sveikatos centro priežiūros laboratorijai (NVSPCL), mikrobiologinių tyrimų skyriui.

„Mėginys buvo paimtas pagal visas taisykles. Po savaitės gavau atsakymą. Cheminė vandens sudėtis buvo normali, tačiau to nepasakyčiau apie biologinio tyrimo rezultatus. Tyrimo protokole nurodyta, esą kolonijas sudarančių vienetų skaičius viename mililitre - 300. O leistina norma turi neviršyti 100“, - tvirtino vyras.

Jo žodžiais, laboratorijos atstovė paaiškino, kad vandens kokybė galėjo suprastėti dėl netvarkingo - arba laiku netvarkomo bei nevalomo - vandens talpyklos įrenginio.

Kaltas aparatas?

„Mes naudojame tą vandenį jau trejus ar ketverius metus. Dabar tokia situacija, kad vienos klasės tėvai atliko tyrimus - ir rezultatai labai blogi. Labai daug virš normos“, - „Respublikai“ teigė „Vaivorykštės“ direktorė Sofija Feldmanienė.

Jos žodžiais, vandens kokybe susirūpinta tuomet, kai vaikai pradėjo sirgti. „Lyg ir keturi vaikai“, - prisiminė direktorė.

Tai gal jie apsirgo nuo netinkamo maisto? „Nuo maisto ne. Jei nuo maisto, tai ir kitose klasėse būtų tokia situacija“, - atmetė S.Feldmanienė.

Jos žodžiais, buvo skambinta vandens tiekėjams, šie esą pareiškė ir patys atliekantys tyrimus. „Bet jie atlieka iš butelio, o juk mes naudojame aparatą. Aparato mes nevalome, neturime teisės - čia jų aparatas. Ir jei jis nešvarus - čia ne mūsų kaltė“, - spėjimais, esą vanduo suprastėjo dėl nevalomo įrenginio, dalijosi S.Feldmanienė.

http://www.ve.lt/?data=2008-10-02&rub=1065924810&id=1222933658

 

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas